Budoár staré dámy, Mucha, Malaadana / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

29/05/13
Budoár staré dámy, Mucha, Malaadana  / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

Budoár staré dámy

 
Dravá, vulkanicky činná brněnská kapela. Drhnou, sypají se, plavou, (h)ladí hlasy, kytary, basu, dech a bicí v záplavě poskakujících slov a gest. O životě, vesmíru a vůbec, vesele, smutně, potichu, nahlas, jen se zákazem nudlových sól, vytahovacího slapu, rovného rytmu, teplé kytary a ptačích flétniček. Převlékli se, a nikdo nic neviděl. Hrají dále, hrají rádi a skládají písně. Budoár staré dámy je považován za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Hraje skladby hravé, poetické, přemýšlivé, zároveň však neuvěřitelně energické a zábavné. Poznávacím znamením je nezaměnitelný projev zpěvačky a kytaristky Marty Svobodové.
 
 
 
 
Mucha je nová brněnská femipunková kapela sdružená kolem mladé písničkářky Nikoly Muchy. Nikola Mucha vystupuje od svých patnácti let a byla již ozdobou mnoha undergroundových akcí. Původně vystupovala vždy sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Své solitérní období má však Nikola již zřejmě za sebou. Nově se obklopila kapelou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy. Debutové album vyjde na jaře 2013. Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi.
 
 
 
Malaadana

Malaadana pochází z hudební rodiny a odmalička se učila hrát na housle. V době studií na fakultě architektury ale začaly pomalu hudbu vytlačovat baráky, kterým věnovala až příliš mnoho času. Naštěstí odjela studovat a pracovat do Rakouska, kde má gramce doma skoro každý. Dostávala se s nimi čím dál častěji do kontaktu a přihlásila se do scratch workshopu k dj JFB z Brightonu. Ten ji uchvátil a rozhodla se , že se k hudbě opět vrátí. V té době ji skončila stáž a vrátila se zpátky do Brna s novými deskami v kufříku.
 

Fotogalerie