Jiří Klokočka: TRANSFERIUM / urbanismus nových městských center & Cagi

20/05/15
Jiří Klokočka: TRANSFERIUM / urbanismus nových městských center & Cagi

Jiří Klokočka: TRANSFERIUM (super.nádraží) / urbanismus nových městských center

Přednáška architekta a urbanisty Jiřího Klokočky (Belgie) představí vizi budoucnosti měst v Belgii a v zapadní Evropě na transformaci nádraží a jejich vliv na strukturu města.  
Ing. akad. arch. Jiří Klokočka je architekt a urbanista žijící v Belgii, kde donedávna zastával pozici urbanisty měst a obcí arondisementu Kotrijk. Spoluzakládal magisterské studium urbanismu a přednáší na Katolické univerzitě v belgické Lovani (kampus Gent). Od roku 2012 pedagogicky působí rovněž na FUA TU Liberec a od roku 2014 i na pražské FA ČVUT. Od roku 2014 pracuje na doktorátu s podobnou tématikou.
 
 
Po přednášce následuje hudební vystoupení - Cagi, přední český beatboxer. www.cagibeatbox.cz
 
Cagiho zájem o beatbox se začal rozvíjet od jeho patnácti let posloucháním dnešních oldschool legend jako Rahzel, Biz Marie, Doug E. Fresh a Kenny Muhhamad. Postupem času s přibýváním zkušeností a vystoupení se z prvotního koníčku stala velká záliba a zároveň práce při studiu na vysoké škole. Od roku 2008 jste mohli Cagiho pravidelně potkávat na akcích v rodné Opavě, kde vystupoval v klubech Mrkev, Music club 13, anebo Music bar Jam. Dále na větších open-airech jako Czarotek, Kacabaja, Music and Jugging festival a Bass Detonation, kde byl hlavním headlinerem Aphrodite. O rok později začal spolupracovat s Pikem (aka. Disgustin Justin) a Bassinem a přidal se do jejich již rozběhlé Clownfish crew. Za nedlouho na to dostal příležitost stát se členem Ostravské sabotážní kapely Vladimír cirkus. S deskou „ V leže, v stoje “ vystoupil Cagi s kapelou na mnoha festivalech po celé České Republice,včetně Colours of Ostrava, Rock for People, Sázava fest a další. V roce 2011 s kamarády založili projekt Nuff sensi music, který se zaměřuje především na propojení moderní techniky a lidského potenciálu.
V Cagiho vystoupení můžete slyšet hodně různých stylů jako je Drum and Bass, Dubstep, RaggaDancehall, Techno, Tekno, Hiphop a další.
 
Koná se v rámci Open Air Areny Betlémské náměstí 2015.

 

Fotogalerie