Matthieu Jaccard/ Stavět mosty

05/04/13
Matthieu Jaccard/  Stavět mosty

Přednáška se uskuteční dne 5. dubna od 18 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze v rámci doprovodného programu k výstavě Distinction Romande d´Architecture 2010.

 

Matthieu Jaccard je komisařem výstavy Distinction Romande d´Architecture.

 

Matthieu Jaccard (*1970, Pully) vystudoval architekturu ve Fribourgu a společenské vědy (dějiny umění a archeologii) na Univerzitě v Lausanne.  Po studiích pracoval v architektonických ateliérech, od roku 2000 se začal více věnovat výstavním projektům zaměřeným na architekturu a umění  Romandie. Je hlavním kurátorem rozsáhlého projektu mapovaní architektury ve frankofonní ch oblastech Švýcarska s názvem Distiction Romande d´Architecture I a II. Působí rovněž ve školství – vyučuje a zabývá se odborným výzkumem.

 

 

Přednáška/ Stavět mosty

 

Achitektura zasahuje do života všech lidí, avšak ve většině případů o ní rozhodují pouze odborníci. Distinction Romande d ´Architecture chce přispět k prohloubení dialogu mezi odborníky, odpovědnými politiky, médii a širokou veřejností. Rovněž chce lépe rozpoznávat kvalitu architektonické produkce ve frankofonní části Švýcarska a dát jí prostor v odborné debatě na národní i mezinárodní úrovni.
 

 

//archiv.architectura.cz/pripravujeme/prednaska-dra-ii-2010/#

 

 

//archiv.architectura.cz/aktualne/dra-ii-2010/#

 

Videozáznam z přednášky je zde.

Fotogalerie