V betlémě veškeré - Kurt Gebauer a jeho žáci

26/06/12 - 29/07/12
V betlémě veškeré - Kurt Gebauer a jeho žáci

Kurt Gebauer a jeho žáci: zahájení výstavy, koncerty Longital a hudební představení z United Islands České Spořitelny - Zapaska

 

vystavovali: David Baránek, Petr Bařinka, Klára Bémová, David Černý, Svatava Freyová, Jan Formáček, Kurt Gebauer, Žanda Gebauerová, Ivana Junková, Martin Kocourek, Marie Hladíková, Denisa Hřičiščová, Stanislava Konvalinková, David Kraček, Zorka Krejčí, Lenka Klodová, Jitka Navrátilová, Karolína Neprašová, Martina Niubó, Daniel Paul, Hana Poislová, Markéta Poislová, Marek Rejent, Adam Rybka, Zdeněk Ruffer, Jan Slovenčík, Jan Stolín, Jiří Světinský, Viktor Špaček, Dagmar Šubrtová, Petra Vlachynská, Diana Winklerová a další.

 

 

"Výstava napadla Dana Mertu, kurátora Galerie Jaroslava Fragnera, a to tak, aby Betlémské náměstí oživil v létě podzemní výstavou v základech kaple a na dvorku před galerií. Los padl na mě, ale mně se nechtělo mít samostatnou výstavu, bylo by mi tam smutno, a tak jako mnohdy jindy jsme se s Dagmar Šubrtovou a Ivanou Junkovou poptali našich  absolventů, což je naše velká rodina, ať už fungují v uměleckém provozu či se živí poctivě příbuznými řemesly, zda by do podzemí nešli s námi. Mnozí buď ve škole, nebo po jejím absolvování vytvořili ojedinělé artefakty a tak jsme nechali více méně na nich, co se z jejich kousků nebo kusů hodí do magického podzemí napěchovaného historickou, filosofickou, náboženskou, politickou, ideologickou a bůhví ještě jakou atmoškou. Také je to tvarem velmi specielní prostor, jakýsi bunkr. A tak v době, kdy se tak krásně chodí po Praze plné kráčejících dobře naladěných turistů a hlavně turistek i místních krasavic není špatné se zasnít nad tím, že vždycky to tak nebylo a nemusí být, neb nepříliš daleko odsud, např. za Středozemním mořem se to mydlí pro pravdu ostošest jako tady každou dějinnou chvíli. Zatím se tu jen hodně švindluje, krade a oblbuje a to je mezi lidmi skoro normální, pokud je společenská poptávka.

 

 

Mimochodem další naši studenti vystavují v DOXu do 16. 7. a ti aktuální na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze do 27. 6. Tak ochlaďte své hlavy v podzemí Betlémské kaple a potěšte se pokud možno v přízemí VŠUP a v DOXu."


 

/Kurt Gebauer/

 

Fotogalerie